TESLİMAT KOŞULLARI

Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde drbekiryildiz.com tarafından düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ.

**İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

• İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

• İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

• İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.

Hasarlı, Eksik veya Yanlış Ürünlerin İadesi

Siparişinizi teslim alırken, ürünlerin EKSİKSİZ, SAĞLAM ve FATURASI ile birlikte geldiğini mutlaka kontrol ediniz. Siparişinize ait faturanın kargo yetkilisi tarafından teslim edilmemiş olması halinde mutlaka 0505 065 3434 nolu telefon numarasından bizimle irtibata geçiniz.

Kargo yetkilisi, sizden ürünleri eksiksiz ve sağlam bir şekilde teslim aldığınıza dair imza alacaktır. Hasarlı, eksik veya yanlış ürünler bulunması durumunda, bu ürünleri teslim almayarak kargo yetkilisine “Hasar Tespit Tutanağı” tutturmalısınız ve ürünü teslim aldığınıza dair bir imza atmamalısınız. Bu ürünlerin değişimi en kısa süre içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu durumda, sizden ek bir nakliye veya ürün bedeli talep edilmeyecektir.

Teslim esnasında fark edilmeyerek teslim alınan hasarlı veya ayıplı ürünlerin iadesi için ürünün hasar veya ayıbını gösteren fotoğraf göndermeniz gerekmektedir. Yapılan inceleme sonucunda tüketici kaynaklı olmadığı tespit edilmesi durumunda birebir değişim işlemi yapılacaktır. Değişimi yapılacak olan ürün ile birlikte orijinal faturası ile birlikte tarafımıza gönderilmelidir.

Siparişiniz ile ilgili iade ve değişim talepleriniz için Bize Ulaşın formunu kullanarak veya 0505 065 3434 nolu telefon numarasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

NOT: Ürün teslimatı sırasında alıcı kişi teslimat adresinde değilse kargo görevlileri bu paketi en yakındaki kargo şubesine bırakırlar.

İADE İŞLEMLERİ

Gelen ürün öncelikle Kalite Kontrol Departmanı tarafından incelenir ve test edilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir.

Sipariş iptalleriniz için ödeme yaptığınız gün sonuna kadar +90 505 065 3434 numaralı telefondan bizi arayabilir ya da info@drbekiryildiz.com adresimize, konu başlığında “SİPARİŞ İPTALİ” yazılı mail gönderebilirsiniz. Tarafımıza ileteceğiniz bilgiler, sipariş kayıtlarına geçen bilgilerden farklı olmamalıdır. Kargoya teslim edilmiş siparişler için iptal işlemi yapılamaz. İade prosedürü uygulanır.

Dr. Bekir Yıldız – Yeni Hayat Kliniği